Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski - Biały Dunajec 2019

W dniach od 7 do 9 marca 2019 roku w Białym Dunajcu odbywać się będzie XXIV edycja Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego, podczas którego rywalizować będą młodzi sportowcy (z kilkunastu województw) zrzeszeni w Ludowych Klubach Sportowych. Zmierzą się oni w kilku dycyplinach (w związku z brakiem śniegu konkurencje typowo narciarskie zostaną zastąpione biegami sprawnościowymi) oraz w konkursie wiedzy o Podhalu i konkursie na najciekawszą akcję promocyjną danego obiektu goszczącego uczestników Rajdu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprezy.

Parada Gazdowska w Białym Dunajcu, 20 stycznia 2019 roku

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXIII Paradę Gazdowską, która zaplanowana jest na niedzielę 20 stycznia 2019 roku. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek.

Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.

Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Parady Gazdowskiej, regulaminem Widza i komunikatem do reprezentantów mediów (m.in. dziennikarzy i fotoreporterów)

Przyjmujemy zgłoszenia do XIX Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2018

W dniach 17 i 18 listopada w Białym Dunajcu odbędzie się XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Do udziału w przeglądzie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych. Jak co roku jury oceniać będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie.

Przesłuchania od godziny 10.00 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 184a. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada bieżącego roku. Gorąco zachęcamy do zapisów i licznego uczestnictwa w naszym konkursie.

Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy, w szczególności seniorów na spotkanie p.n. "Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu",  w niedzielę 28 października, w godz. 12:30-17:00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Jana Pawła II 184a.

Podczas festynu będzie można skorzystać m.in. z konsultacji dietetycznych i treningowych, wykonać kilka badań profilaktycznych (jak np. pomiar składu swojego ciała). Dla pierwszych 100 osób przewidziano upominek od Gorącego Potoku. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Monografia „Od generała Galicy do Trebuniów-Tutków. Biały Dunajec - historia najnowsza", której autorem jest Paweł Chojnacki to dwutomowa publikacja, niezwykle bogato ilustrowana (kilkaset fotografii, w większości jeszcze nie publikowanych) opisująca dzieje Białego Dunajca i okolic ze szczególnym uwzględnieniem czasów od wybuchu wojny do roku 1989.

Publikacja do nabycia w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 363). Szczegóły pod nr 18 20 01 690 (wew. 21). Istnieje również możliwość wysyłki.

Pozyskaj za darmo uprawnienia do obsługi maszyn budowlanych - zapisy do 15 maja 2018

Uprawnienia operatora maszyn budowlanych i drogowych - koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, walce, równiarki, a także kurs brukarza.

Uprawnienia i wykształcenie zawodowe bez kosztów - kwalifikacje ZA DARMO!!!

SZÓSTA  EDYCJA PROJEKTU UNIJNEGO. Ośrodek Szkolenia LABOR

Chcesz nas odwiedzić i zapisać się najpierw zadzwoń tel. kom. 692522335.

Zapisy i kurs będzie odbywał się w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 169 obok Gminnej Hali Sportowej.

Warsztaty kroju i szycia "Tańcowała igła z nitką"

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach kroju i szycia (I stopnia) pt. " TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Program kursu będzie  obejmował m.in. naukę kroju i szycia od podstaw (ręcznego oraz maszynowego), dokonywanie przeróbek i poprawek (techniki skracania, zwężania odzieży), opracowywanie własnych form na wymiar. Warsztaty pod kierunkiem instruktorki, mistrza krawieckiego p. Joanny Kotarby zakończone uzyskaniem certyfikatu. Zapisy do 20 lutego 2018 roku. (ilość osób ograniczona, max. 15 osób). Początek zajęć w marcu.

Szczegóły pod nr 509 473 763.

Ferie zimowe w Powiecie Tatrzańskim

Wykaz imprez i wydarzeń organizowanych w okresie ferii zimowych  w Gminach Powiatu Tatrzańskiego (Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Kościelisku i Poroninie).

Świąteczny decoupage - warsztaty wykonywania ozdób choinkowych

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na przedświąteczne warsztaty decoupage'u, podczas których techniką serwetkową ozdabiane będą bombki i inne ozdoby choinkowe. Warsztaty odbędą się w dniach 4 i 6 grudnia b.r.  w Szkole Podstawowej  w Sierockiem oraz 7 i 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. Zajęcia poprowadzi pani Monika Stachowiec. Godziny rozpoczęcia zajęć na plakatach.

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości w Gminie Biały Dunajec

Starosta Tatrzański oraz Wójt Gminy Biały Dunajec serdecznie zapraszają na POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w Gminie Biały Dunajec, w dniach 10 i 11 listopada 2017 roku.  Zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych wydarzeniach przygotowanych z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grudzień 2019
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie